Kezdőlap » Februári előkészületek: Palántázzunk!

Februári előkészületek: Palántázzunk!

Érezhetően hosszabbodnak a nappalok, többet és szívesebben vagyunk kint a természetben, de amíg nem tudunk rámenni a talajra, érdemes elkezdeni a hosszan kelő növények palántázását!

Ahhoz, hogy biztosan, egyenletesen és egészségesen keljenek ki a magok a földből, szükségünk van néhány óvintézkedésre:

Termesztő közeg megválasztása: – lehetőleg ne válasszuk az otthoni, kerti talajt, mert sok kórokozót tartalmazhat, és meggátolhatja, vagy visszavetheti a mag csírázását, fejlődését! – alkalmazásra javasolt közegek: tőzeg, virágföld, vagy ezek keveréke, illetve, amit idén mi is használni fogunk, a kenderrost.

Palántázzunk

Ennek az anyagnak több funkciója is lesz: kiváló nedvszívó, légáteresztő és szigetelő tulajdonságokkal rendelkezik, ellenáll a gomba- és baktériumfertőzéseknek, rovaroknak, kártevőknek, komposztálható, teljesen lebomlik.
A kenderrostot méterben fogjuk megvenni, beleterítjük a szaporító-tálcába, vagy cserépbe, alávetjük a magokat. Szabadföldön is használhatjuk, ilyenkor a fagytól is megvédi a növénykéinket.
Termesztő edény:
– biológiailag lebomló a papír tojástartó, vagy a tőzeg ültető-korong, de praktikus lehet az egészben hagyott tojáshéj, vagy a papírhenger is. Környezettudatos gazdálkodóként lehetőség szerint nem használunk műanyag, egyszer használatos cserepeket, vagy poharakat.
– akinek van hozzá kedve, régi újságpapírból origami-poharat is hajtogathat!

A csírázáshoz fontos az egyenletes meleg, 20 C fok körüli hőmérséklet és a megfelelően nedvesen tartott táptalaj!
A palántázáskor ne felejtsük el a feliratokat: a növény pontos nevét, a vetés idejét, és a várható kiültetés idejét feltüntetni! A táblákat magunk is elkészíthetjük, így teljesen környezetbaráttá tehetjük a palántanevelést!
Jó munkát!